Mila Apartments Via Savona

  • 95 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • 6 gäster
  • 3 sängar

Mila Apartments Via Savona Milano med 2 sovrum ligger cirka 25 minuters gångavstånd från Banca d'Italia och erbjuder närhet till tågstationen Milano Cadorna, som ligger cirka 2 km bort. Den 95 m² stora lägenheten har plats för upp till 5 gäster.

Lägenheten har uteplats, balkong och vardagsrum samt utsikt över trädgården. För att garantera din komfort finns en bidé, en separat toalett och en dusch på det här boendet. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Mila Apartments Via Savona erbjuder också ett minikök.

Den här lägenheten ståtar med ett behändigt läge i distriktet Navigli. 3 km från boendet hittar du Bombdådet på Piazza Fontana. Mila Apartments Via Savona ligger också några meter bort från Museo delle culture. Den närmaste tunnelbanestationen är Porta Genova, cirka 10 minuters promenad bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Mila Apartments Via Savona Milano
Elegante Bilocale In Zona Tortona
Mobilpris

Elegante Bilocale In Zona Tortona

8.1
Väldigt bra 13 recensioner
158 m från boendet
USD 192 USD 173
per natt
Ihost Apartment - Stendhal 49
Mobilpris

Ihost Apartment - Stendhal 49

314 m från boendet
USD 92 USD 83
per natt
Private Parking - Monolocale Sul Naviglio
Mobilpris

Private Parking - Monolocale Sul Naviglio

516 m från boendet
USD 159 USD 143
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    13 km

    Tågstationer

    Milano Cadorna station
    2,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • VIP-incheckning/-utcheckning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Brandsläckare
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 21:00
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer015146-CIM-00148,IT015146B4ZYYHOD8G
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Mila Apartments Via Savona?
      Internet tillhandahålls gratis på Mila Apartments Via Savona.
    • Hur stort är Mila Apartments Via Savona?
      Mila Apartments Via Savona är 95 m² stort.
    • Kommer vi att njuta av utsikten från vårt rum på den här lägenheten?
      Ja, rummen på den här lägenheten har utsikt över trädgården.
    • Ligger denna lägenhet nära järnvägsstationen?
      Milano Cadorna tågstation ligger cirka 25 minuters gångavstånd från denna lägenhet.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    13 km

    Tågstationer

    Milano Cadorna station
    2,2 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Mila Apartments Via Savona Milano

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng